„Kameralna Jesień” w Miedźnie

Fot. GOK w Miedźnie

Pod hasłem „Sakralne przestrzenie” upłynie muzyczny wieczór w Miedźnie, który odbędzie się już 24 października. W ramach koncertu „Kameralna Jesień” melomani usłyszą m.in. utwory liturgiczne w wykonaniu scholi Domine Jesu. Na uczestników czeka również wyjątkowa niespodzianka.

Wydarzenie wpisuje się w cykl koncertów zapoczątkowanych we wrześniu bieżącego roku. O szczegółach wydarzenia mówi Kamil Majchrzak z Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie.

– Mamy tu do czynienia ze swoistym połączeniem śpiewu, muzyki liturgicznej, ale także wizualizacji. Będą to nagrania wnętrz świątyń w naszej gminie. Stwierdziliśmy, że warto podkreślić dziedzictwo, które znajduje się w tych obiektach oraz połączyć je z najbardziej stosowną do tego muzyką sakralną. W trakcie transmisji live koncertu scholi Domine Jesu będziemy robić migawki z wnętrz naszych świątyń. Ten materiał oczywiście będzie przygotowany wcześniej. Na żywo śpiewać będzie zespół.

Pokazane będą trzy obiekty sakralne: kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, drewniany ponad trzystuletni kościół w Mokrej i świątynia w Ostrowach oraz dodatkowo neogotycka kaplica, architektonicznie spójna z kościołem, która umiejscowiona jest na cmentarzu w Miedźnie.

– Jako instytucja staramy się wykazywać kreatywnością pomimo tego, że działamy tylko lokalnie. Nie chcemy podchodzić jednak do tematu amatorsko. Chcemy spełnić oczekiwania odbiorców i zorganizować koncert najlepiej jak potrafimy. Staramy się wyjść naprzeciw sytuacji, która dotknęła także kultury. Są to trudne warunki, ale nie nie poddajemy się.

Koncert rozpocznie się 24 października o godz. 19:30. Transmisja z wydarzenia dostępna będzie na profilu facebookowym Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie.

ABK

Fot. GOK w Miedźnie