Kapela Biesiadna „Ani, Ani” zagra w Altanie Parkowej

Ani-Ani-215x125

Wraz z początkiem lipca rozpoczął się sezon „Koncertów letnich w Altanie Parkowej”. W ramach cyklu już dziś (16 sierpnia) o godz. 17.00 w parku im. Stanisława Staszica wystąpi Kapela Podwórkowa „Ani, Ani”.
Kapela została powołana w 1997 r. z inicjatywy Henryka Sikorskiego, mieszkańca Żarek. Działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach. W jej bogatym repertuarze najczęściej pojawiają się melodie o charakterze ballad podwórkowych z rubasznymi tekstami i komentarzami do zdarzeń społecznych. Kapela wykonuje także utwory estradowe, znane i lubiane wśród szerokiego kręgu odbiorców. Znakomicie przygrywa do tańca i rozwesela słuchaczy dowcipami oraz skeczami.
„Ani, Ani” koncertuje na wszystkich uroczystościach miejscowych, takich jak Dni Żarek (czerwiec) czy Dożynki (wrzesień), grywa na majówkach i w letniej kawiarence Domu Kultury. Chętnie zapraszana jest na festyny plenerowe na terenie województwa śląskiego. Uczestniczy w przeglądach i festiwalach.
Kapela otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m. in. nagrodę publiczności oraz możliwość występu w TVP Katowice na IV Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Chorzowie, także nagrodę za autentyczne odtwarzanie muzyki podwórkowej w Łaziskach Górnych. W 2008 roku Kapela „Ani, Ani” była jednym z bohaterów programu „Tydzień Ludzi Pozytywnie Zakręconych” w Telewizji Katowice.
W składzie kapeli występują: Henryk Sikorski – gitara i wokal, Marian Pasek – akordeon, Jan Szmid – perkusja oraz od niedawna wnuczek pana Henryka, Piotr Zamorski – gitara i śpiew.
W ich wykonaniu będzie można usłyszeć takie utwory jak: „Kapela Żarecka”, „I śmiechu było wiele”, „Ma Żarki miasto kapelę własną”, |Raz koniaczek, raz buziaczek”, „Żarecki Antek”, „Czerwone róże Tango”, „Ja jestem chory i nie wiem, co mnie boli”, „Polka Zawierucha”, „Lwowskie baciary”, „Jadziem Panie Zielonka”, „Biesiada po polsku”, „Malarze ze starówki”, „Słomiany wdowiec” i wiele innych.

źródło: gaudemater.pl