„Kolej na Muzea” – podróżuj i taniej zwiedzaj

Już po raz trzeci Koleje Śląskie wraz z kilkudziesięcioma śląskimi placówkami kulturalnymi organizują akcję „Kolej na Muzea”.

W ramach akcji regionalne galerie oraz muzea zapraszają podróżujących do skorzystania z ich oferty kulturalnej w cenach niższych niż zazwyczaj. O głównym założeniu przedsięwzięcia opowiada Adam Korkiewicz rzecznik prasowy Kolei Śląskich:

Idea tego przedsięwzięcia była taka, żeby kolej tworzyła pomost między podróżnymi a kulturą, żeby kolej nie była wyłącznie środkiem transportu do pracy lub do szkoły, ale również połączeniem z kulturą.

Tym bardziej że rok 2019 jest obchodzony przez śląskiego przewoźnika pod znakiem kultury. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wziąć udział w promocji, mówi Adam Korkiewicz:

Aby wziąć udział w promocji, wystarczy zgłosić się do placówek biorących udział w projekcie. Należy mieć ze sobą ważny bilet Kolei Śląskich. W tym roku w akcji bierze udział ponad dwadzieścia placówek kulturowych. Są to m.in. takie placówki jak Galeria Sztuki Współczesnej Esta w Gliwicach, Muzeum Miejskie w Żywcu, Pałac Schoena w Sosnowcu — wymienia Adam Korkiewicz.

W Częstochowie, w ramach akcji będzie można odwiedzić Miejską Galerię Sztuki. W zależności od danej placówki kulturalnej rabat, jaki będzie można uzyskać, wyniesie od dwudziestu do stu procent. Z promocji będzie można korzystać od maja aż do końca września.

AK