Koncert inauguracyjny XXIV Festiwalu Muzyki Sakralnej GAUDE MATER

Obraz 122

W Bazylice Jasnogórskiej dziś (30 kwietnia) wieczorem odbył się koncert inauguracyjny XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”, podczas którego wystąpiły zespół i chór DIE KÖLNER AKADEMIE z Niemiec. Muzycy, którymi dyrygował Michael Willens z Wielkiej Brytanii, wykonali Pasję wg św. Jana Jana Sebastiana Bacha. Dyrygent zaznaczył, że muzyka sakralna jest przeznaczona do wnętrz kościelnych i właśnie w takich miejscach najwspanialej się ją przeżywa: [audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/04/www-inauguracja-gm.mp3]

Dwugodzinny koncert w wykonaniu Die Kölner Akademie wzbudził zachwyt publiczności, która przez wiele minut dziękowała za występ oklaskami, kilkukrotnie wywołując muzyków na scenę.

Podczas inauguracji tegorocznej edycji festiwalu w murach Jasnej Góry obecny był arcybiskup Wacław Depo, który uroczyście otworzył imprezę. Wśród zaproszonych gości znalazło się wielu częstochowskich polityków , a także przedstawiciele świata kultury.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski wystosował specjalny list z okazji XXIV Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”. List ten został odczytany na początku uroczystości.