Koncert Pawła Łowickiego z zespołem

ROK 1

„Balladowo – Andrzejkowo” – to nazwa koncertu Pawła Łowickiego z zespołem, który odbył się w sobotę 28 listopada wieczorem w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Wraz z wokalistą zagrali również: Jacek Dzwonowski na skrzypcach, Robert Gliński na gitarze, Marcin Kędzia na basie, Mariusz Migas na perkusji i Wojtek Królikowski – piano.

– Repertuar jest na razie ten sam, z którym gramy na koncertach. Ostatni raz grałem i śpiewałem tutaj prawie 35 lat temu, troszeczkę jest łza w oku. Jest to bardzo ciekawe dla mnie przeżycie. Jeżeli publiczność śpiewa piosenki, które napisałem, to znaczy, że te piosenki docierają do osób, że te osoby chcą się bawić razem ze mną – mówi Paweł Łowicki.

Urodzony w 1966 roku w Częstochowie Paweł Łowicki muzyką interesował się od najmłodszych lat.

– Kiedy Pan Paweł Łowicki miał 16 lat wygrał w Regionalnym Ośrodku Kultury konkurs poezji śpiewanej i chyba taki sentyment jego został do naszego ośrodka, ale też my sięgamy „po niego”, kiedy potrzebujemy pomocy. Myślę, że warto promować poezję śpiewaną, bo nie ma jej za dużo na naszym rynku – mówi Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

W sobotnim andrzejkowym koncercie Pawła Łowickiego z zespołem wzięło udział ponad 50 osób.

 

Paweł Kmiecik