Magia Suwalszczyzny w Galerii Zwiastun

„Magia Suwalszczyzny” to tytuł wystawy fotografii, którą od piątku 11 stycznia można oglądać w Galerii Zwiastun Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Autorem fotografii jest znany częstochowski fotografik Krzysztof Świertok, od 25 lat związany zawodowo z Jasną Górą. Tym razem zaprezentował zbiór zdjęć wykonanych w swoim ulubionym zakątku Polski, na Suwalszczyźnie. Autor w trakcie wernisażu wystawy wyjaśnił, dlaczego akurat Suwalszczyzna?:
– Dlatego, że tam od 35 lat spędzam każdą wolną chwilę. To jest dokładnie tam, gdzie wypoczywam, gdzie ładuję akumulatory i gdzie robię dobre zdjęcia. Przynajmniej tak mi się wydaje. To jest tak, że się chce, nic tam nie muszę. Dlatego mi się tam dobrze pracuje.
Krzysztof Świertok to od 25 lat etatowy fotograf Klasztoru Jasnogórskiego. Jest autorem kilkunastu wystaw fotograficznych, między innymi w Muzeum Polskim w Chicago. Jest także autorem zdjęć do kilkudziesięciu książek, w tym pieciu autorskich albumów. Dwa z nich to albumy z poezją Ernesta Brylla.
Wystawę „Magia Suwalszczyzny” można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki do 3 lutego.

ZD