Marek Dyjak w Częstochowie

Nazywa siebie barokowym grajkiem, czyli Marek Dyjak, który już 20 listopada zagości na deskach Sceny Dużej Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Znany i przez wielu ceniony polski kompozytor i piosenkarz o charakterystycznym i mocnym głosie. Nie będzie to jego pierwszy występ w częstochowskim teatrze, gościł już w nim wiele lat temu. O szczegółach opowiada Joanna Karkoszka-Toborek, kierownik działu Promocji i Sprzedaży Teatru im. Adama Mickiewicza:

– Będzie to zapewne koncert wspomnieniowy, pojawią się te utwory najbardziej lubiane przez publiczność. Jest to artysta bard, niezwykle charyzmatyczny poprzez głos, sposób wykonywania swoich utworów. Koncertuje ze znakomitym zespołem, tak będzie również w teatrze.

Ostatnia płyta artysty to „Gintrowski”, a już za kilka dni odbędzie się premiera jego nowej płyty:

– Ta płyta nosi tytuł „Piękny instalator”. Jest to również tytuł piosenki, którą Marek Dyjak 25 lat temu wygrał Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie i Fame. Ta piosenka pojawiła się w nowej aranżacji na płycie, również mam nadzieję, że pojawi się na naszym koncercie.

Premiera odbędzie się 29 listopada. Początek koncertu Marka Dyjaka w częstochowskim teatrze o godzinie 19.00. Bilety są dostępne w kasie teatru.

AK

źródło foto: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie