Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

Monety, medale, znaczki pocztowe, książki, zdjęcia, widokówki, odznaki religijne, medaliki, szkaplerze, karty dewocyjne, oleodruki, druki chromolitografowane, relikwiarze i dewocjonalia – bogate kolekcje wyżej wymienionych można podziwiać i nabywać w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie – największym na świecie muzeum poświęconym papieżowi Polakowi. W dniach 20-21 października trwa tam V Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów.

Nad całością czuwa pomysłodawca i dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Krzysztof Witkowski, który bez fałszywej skromności przyznał, że żadne kolekcje go nie zaskoczą z uwagi na ilość zgromadzonych eksponatów w Muzeum. Krzysztof Witkowski zwrócił również uwagę na wydarzenie, które bardzo wzruszyło specjalnego gościa V Międzynarodowego Zlotu Kolekcjonerów, wieloletniego fotografa Jana Pawła II, Arturo Mari.

RELACJA NA STRONIE RADIA FIAT

Tegoroczny Zlot Kolekcjonerów zorganizowali: Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Antykwarnia „Niezależna”, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Częstochowie i częstochowski okręg Polskiego Związku Filatelistów.

Maciej Orman