„Nagle, zeszłego lata” w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

„Nagle, zeszłego lata” w reżyserii Krzysztofa Knurka już niebawem, bo 11 maja, będzie można zobaczyć na scenie częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza.

Sztuka autorstwa Tennessee Williamsa jest dramatem psychologicznym, bogatym w symbole i odniesienia do natury ludzkiej. Reżyser Krzysztof Knurek, dla którego jest to debiut w zakresie dramatu, zdradza emocje towarzyszące mu na kilka dni przed premierą:

Oczywiście, że jest stres, dlatego że teatr jest stresującą dziedziną życia dla twórców. To jest taki rodzaj sztuki, w której w przeciwieństwie do malarza, który jest sam ze swoją sztalugą i decyduje o każdej części swojego dzieła, to jest sport drużynowy. Muszę polegać na swoich współpracownikach, aktorach, pracowniach i na kilkudziesięciu osobach, które współtworzą to przedstawienie razem ze mną. Moim zadaniem jest to, żeby oni jako twórcy się identyfikowali z tym projektem i żeby mogli czuć, że też mają wkład w to zadanie, które razem spełniamy — mówi Krzysztof Knurek.

A współtworzyć to dzieło będą m.in. Adam Machalica, Agata Ochota czy Agnieszka Łopacka. Jak nie kryje dyrektor artystyczny teatru Magdalena Piekorz, spektakl w tej reżyserii zrobił na niej niemałe wrażenie:

Byłam na wcześniejszych próbach, a wczoraj wieczorem widziałam po raz pierwszy cały spektakl. Krzysztof Knurek został z aktorami, żeby omówić sztukę, miałam z nimi też zostać, ale powiedziałam, że wszystko, co mam im do powiedzenia, to powiem im dzisiaj, bo po prostu miałam tak ściśnięte gardło po obejrzenie spektaklu, że nie byłam w stanie mówić.

Premiera „Nagle, zeszłego lata” odbędzie się 11 maja. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie częstochowskiego teatru www.teatr-mickiewicza.pl.

AK