Niedzielne popołudnie z Kalokagathos

DSCF9184

W niedzielę, 29 czerwca, w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego o godz. 17.00 odbył się koncert zespołu Kalokagathos. W ramach koncertu „Senhora” grupa wykonała średniowieczne pieśni pielgrzymkowe.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/06/Kalokagathos-liderka-o-koncercie.mp3]

– o koncercie opowiedziała prowadząca zespół Marzena Lamch – Łoniewska. Podczas niedzielnego koncertu grupa wystąpiła w składzie: Marzena Lamch – Łoniewska- wokal, klawisz, Piotr Nikoli-akordeon, Tomasz Drozdek- instrumenty perkusyjne i etniczne, wokal: Agnieszka Hrabia, Dorota Kaczor, Paulina Kowalska, Alicja Nikoli, Sylwia Reterska, Paulina Supernak. Narrację opracował i poprowadził Adam Łoniewski. Adekwatnie do nazwy zespołu, oznaczającej piękno i dobro, grupa wykonała kilka pięknych pieśni, od melancholijnych i wzruszających, po skoczne i radosne.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/06/Kalokagathos-Senhora.mp3]

Sądząc po reakcji widowni muzyka wykonywana przez Kalokagathos bardzo się podoba. Koncert zgromadził dość liczną publiczność, jednak wielkość sali widowiskowej pozwoliłaby na pomieszczenie jeszcze większej grupy słuchaczy. I szkoda tych wolnych miejsc, bo warto było koncertu wysłuchać.

Sylwia Hreczańska