Nowy Rok w MGS

Miejska Galeria Sztuki zaprasza częstochowian na kolejne wydarzenia – ciekawe i różnorodne jak w ubiegłym roku. Do wyboru będą m.in. wystawy lokalnych i przyjezdnych artystów oraz spotkania z ludźmi kultury.

Chwila wytchnienia, kontemplacji i spotkania z pięknem – tak opisać można ubiegły rok w Miejskiej Galerii Sztuki. Wszystkie wydarzenia przygotowane były z myślą o pasjonatach kultury, ale nie tylko. Jak mówi Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki – oferta miała być skierowana do wszystkich mieszkańców Częstochowy.

– Spotkania z osobami, które odwiedzają Galerię, są dla mnie bardzo osobliwe. Zawsze cieszę się z grona stałych odbiorców. Najbardziej cieszą mnie jednak osoby, które przychodzą do Galerii sporadycznie. Nasza oferta wizualna oraz to, co proponuje kino OKF Iluzja, ciekawi ich na tyle, że potem wracają, tworząc nasze stałe środowisko odbiorców.

Na wernisaże oraz inne wydarzenia kulturalne Galeria zaprasza szczególnie dzieci i młodzież.

– Poszukiwanie piękna to nic innego jak szukanie go w sobie, a potem wyjście z siebie, aby zobaczyć, co jest na zewnątrz. To może być przyroda, piękna pogoda, niebo, słońce. Może być to również spotkanie z dziełem sztuki, Galerią czy artystą – człowiekiem bardzo wrażliwym, który poprzez proces tworzenia daje dziele część duszy – dodaje Anna Paleczek-Szumlas.

W tym roku oferta Miejskiej Galerii Sztuki będzie bardzo bogata. Już 9 stycznia „Bezwymiar osobisty” zaprezentuje Magdalena Kmiecik, natomiast 17 stycznia Częstochowianie będą mogli zobaczyć „GRAFIĘ…”, czyli Multigraficzne aspekty relacji twórczych. Kuratorem wystawy jest dr Agnieszka Półrola, prof. Uniwersytetu Jana Długosza.

 

ABK