„O co BIEGAński?”

W niedzielę 15 października w Częstochowie Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego zorganizowała zabawę „O co BIEGAński?”. Frekwencja i pogoda dopisały, dzięki czemu zgłoszone zespoły mogły się świetnie bawić. W grze wzięło udział aż 10 grup składających się z dzieci i dorosłych. Zabawa polegała na wykonywaniu określonych zadań, które prowadziły do kolejnych miejsc i zagadek. Dodatkową animacje prowadzili przebrani organizatorzy. Na szlaku można było spotkać m.in. kruka, królową, grajka, czy pielęgniarkę.
– Bardzo cieszy nas, że dopisała frekwencja i wszyscy dobrze się bawili. Aura okazała się łaskawa i przez cały czas świeciło słońce. Uczestnicy bardzo się starali i większość rozwiązała swoje zagadki bez problemu – mówił grajek Władysław.
Główne punkty, w których odbywała się zabawa to teren wokół Teatru im. A. Mickiewicza, rynku Wieluńskiego, Parku Staszica i Dworca PKP.
– Każda z uczestniczących grup otrzymała swoje zadania. Rozwiązywanie zagadek prowadziło ich do kolejnych miejsc i kolejnych etapów zabawy. Zawodnicy muszą też zbierać określone przedmioty, które są kluczem do otrzymania kolejnych wskazówek. – mówi pielęgniarka Urszula.
Udział w zabawie był darmowy, a uczestnicy nie ukrywali, że już nie mogą doczekać się kolejnych edycji.