Oblężenie Twierdzy

Pionki, plansze, karty to znak, że w Częstochowie mieszkańcy i fani gier planszowych spotykają się na kolejnej edycji częstochowskiej Twierdzy!

11-12 marca na Sali Widowiskowej w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie odbywa się kolejna edycja Festiwalu Gier Planszowych Twierdza. 11 marca w programie czeka wiele atrakcji, turniej, loteria i wiele niespodzianek. Mateusz Nienartowicz – główny organizator, opowiada kiedy zrodziła się w nim pasja do gier, jakiej frekwencji się spodziewa, w jakich turniejach można wziąć udział oraz co w nich można wygrać:

-W gry planszowe grałem już od dzieciństwa, najpierw z rodzicami a później z kolegami. Były to proste gry, takie dla kilkulatków. W gimnazjum i liceum były to gry karciane a do planszowych ponownie wróciłem dopiero na studiach. Były to już nowoczesne gry, których teraz jest coraz więcej. Pasja trwa do tej pory mimo, iż nie gram już w takie dość skomplikowane długie gry jak kiedyś. To jest tak, że ludzie się wymieniają, stała ilość osób to około 200, tak było w zeszłym roku w październiku, myślę, że teraz będzie podobnie. Dzisiaj o 16 mamy turniej w grę ,,Dominion”, a jutro o 12 odbędą się eliminacje do mistrzostw Polski w dość prostą, rodzinną grę pt. Domek. Podczas jutrzejszego turnieju można zakwalifikować się do ogólnopolskich mistrzostw w Gdańsku na festiwalu ,,Gramy”. Dla pierwszych trzech miejsc w obu turniejach mamy przewidziane nagrody, są to oczywiście różnego rodzaju gry planszowe. Podczas całego wydarzenia będzie można wziąć udział również w loterii fantowej, w której przygotowaliśmy wiele nagród.

To niesamowite widzieć tak wielu ludzi nie siedzących przy komputerach, ale rywalizujących i integrujących się przy jednym stole, twarzą w twarz. Wydarzenie wciąż trwa, dlatego też, pragniemy zaprosić każdego kto tylko ma chwilę wolnego czasu do odwiedzenia częstochowskiej Twierdzy i poczucia klimatu, który tam panuje.

DN