Od malucha do nastolatka – cykle w Filharmonii Częstochowskiej

Filharmonia_Częstochowska

Częstochowska Filharmonia przygotowała w tym roku szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. 21 września rozpocznie się cykl dla najmłodszych – “Filharmonia dzieciom”, który obeujmuje audycje muzyki rozrywkowej, filmowej, jazzowej oraz piosenki dla dzieci. Ponadto dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w zabawie – będą mogły zatańczyć, zaśpiewać oraz rozwiązać zagadkę. 45-minutowe koncerty będą odbywały się co miesiąc, do czerwca.

Dla starszych – dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz młodzieży z klas ponadgimnazjalnych – przewidziane są koncerty z cyklu FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT!. Przewidzianych jest 5 koncertów o różnej tematyce – np. program GAME OVER przygotowany przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej będzie przyrównywał utwór muzyczny do budowli z klocków LEGO, a program MUZYKA ZE SCENY I EKRANU będzie okazją do poznania muzyki klasycznej i filmowej.

Ponadto Filharmonia przewiduje małe koncerty w szkołach, przedszkolach, bibliotekach, po uprzednim zapisaniu się. Audycje przewidziane są dla dwóch grup – dla klas młodszych i starszych. Koncerty będą wyjaśniały podstawowe pojęcia zasad muzyki i będą trwały od września do czerwca.

– Mamy rownież cykl “Filharmonia Malucha” – to są z kolei koncerty poświęcone dla zupełnie najmłodszych, nawet jeszcze nienarodzonych dzieci. Zapraszamy mamy, które cieszą się oczekiwaniem na swoje dzieci. Te, które już tyle co urodziły, a mogą wychodzić, również zapraszamy do Filharmonii, żeby te maluszki od początku, od pierwszych dni zapoznawać z tymi pięknymi dźwiękami wybranej specjalnie dla nich muzyki z różnych stylów, rodzajów, z różnych zakątków świata. – zaprasza Dariusz Madejski z Filharmonii Częstochowskiej.

Zapisać się na koncerty oraz dowiedzieć się o nich więcej można poprzez kontakt z Impresariatem Filharmonii. Liczba miejsc jest ograniczona.

km

Źródło: Filharmonia Częstochowska