Olsztyńskie sierpniowe weekendy pod znakiem husarii i „Letnich Duetów”

Dla tych, którzy nie mają jeszcze planów na sierpniowe weekendy, gmina Olsztyn proponuje pełen wachlarz imprez, które zapewnią rozrywkę młodym, rodzinom i osobom starszym.

W najbliższą niedzielę, 11 sierpnia na zamkowym wzgórzu będzie miała miejsce „Obrona zamku olsztyńskiego – Turniej o szablę Starosty Olsztyńskiego”. Mówi Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn:

– Impreza tradycyjnie zaczyna się paradą, która idzie z zamku do kościoła na godzinę 12.00, na Mszę odpustową. Potem od godziny 14.00 zaczynają się prezentacje na zamku. Są to m.in. pokazy broni czarnoprochowej, pokazy husarii, ptaków drapieżnych. I sam turniej o szablę będzie o godzinie 18.00.

Podczas turnieju na uczestników będą czekać liczne atrakcje, takie jak pokaz produkcji papieru czerpanego czy pokaz strzelania z bata. Będzie można również zobaczyć, jak wyglądało życie obozowe z minionej epoki. Jednak to nie koniec propozycji, jakie przygotowała gmina Olsztyn dla mieszkańców oraz gości z regionu. Również 11 sierpnia odbędzie się kolejny koncert w ramach „Letnich Duetów”:

– Na rynku w Olsztynie wystąpi Jakub Sołtysik, któremu będzie towarzyszył Robert Czech. Staramy się, żeby w każdy weekend coś się u nas odbywało. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. „Letnie Duety” to cykl czterech kameralnych koncertów, podczas których wystąpią wokaliści wraz z akompaniatorami. Wstęp jest wolny.

AK

źródło foto: Olsztyn Jurajski