Paragraf 64 zagra w Altanie Parkowej

Untitled-123

W najbliższą niedzielę (23 sierpnia) o godzinie 17:00 w parku im. Staszica odbędzie się kolejny występ z cyklu Koncerty Letnie w Alanie Parkowej. Fotografka Aneta Zalejska oraz muzyk Janusz Iwański zaproponowali, by tym razem wystąpił zespół Paragraf 64.
Jest to formacja muzyczna, którą tworzą więźniowie osadzeni w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. W skład zespołu wchodzą: Maciej J. – „Święty”, Adrian S. – „Ryjek”, Mariusz S. – „Kiler” i Andrzej K. – „Dziki”. Zespół ma na swoim koncie 30 utworów własnego autorstwa, pośród których można usłyszeć przede wszystkim mieszankę mocnego rocka z hip-hopem, ale także spokojne rockowe ballady.
W czerwcu bieżącego roku grupa wydała debiutancki album pod nazwą „Mój Anioł Stróż”. Wydawcą płyty jest Fundacja Sławek, producentem muzycznym Janusz Iwański, a koproducentem Aneta Zalejska.
Paragraf 64 dwukrotnie triumfował podczas przeglądu zespołów więziennych w Wojkowicach. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2013 roku, kiedy to wspólnie z zespołem Dream z Zakładu Karnego w Raciborzu zajęli pierwsze miejsce. Po raz drugi wygrali w 2014 roku. Wówczas odnieśli już samodzielne zwycięstwo. Zespół występował jako support m.in. przed OSTR czy 4GramY. Grupa wystąpiła ostatnio podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country w Mrągowie.
źródło: www.gaudemater.pl