Piazzolla dał się poznać w ramach Muzycznego Punktu Spotkań Jarosława Woszczyny

SAM_0045

Dziś, 8 maja o godz. 18 na scenie plenerowej w III Al. NMP miał miejsce recital złożony z utworów legendarnego kompozytora i wirtuoza Astora Piazzolli. Odbywał się on w ramach projektu Muzyczny Punkt Spotkań Jarosława Woszczyny, który to ponownie zainaugurowano podczas akcji Aleje! Tu się dzieje!

Nowoczesne aranżacje Krzysztofa Jaszczaka oraz teksty Janusza Krucińskiego przeniosły licznie zgormadzoną widownie w świat zawieszony pomiędzy rzeczywistością a niebem. Zapewnił to także wokal i charyzma artystki Barbary Duckiej, która dotarła na występ do Częstochowy z Chorzowskiego Teatru Rozrywki. Jak sama podkreślała przed występem ta tematyka muzyczna jest jej bliska: Bardzo się cieszę, że mogłam przyjechać z tym projektem tutaj. Jest to rzecz bardzo świeża, dopiero raz zagrana. Muszę przyznać, że ten projekt, to okazja do zrealizowania mojego zawodowego marzenia. Zawsze chciałam zaśpiewać utwory Astora Piazzolli i dziś to się udaje. 

Jak zaznacza organizator, Jarosław Woszczyna, sam temat spotkania w dniu 8 maja: Piazzolla jakiego nie znacie pozwala częstochowianom na odkrywanie nowych przestrzeni w muzyce: Piazzolla to słynny kompozytor tang. Nie są to jednak typowe tanga do tańca, są to utwory troszkę inne. Ta forma to utwór do słuchania i będziemyu mogli delektować się tangiem, jakiego na co dzień nie da się usłyszeć. 

To spotkanie z Piazzollą obok muzyki i wokalu oddali także tancerze z Chorzowskiego Centrum Kultury wykonujący tango. Pośród słuchaczy i widzów byli i najmłodsi i nieco starsi. Każdy z nich usłyszał coś dla siebie, gdyż teksty podane na plenerowej scenie mogły i poruszyć i wzruszyć. Piazzolla jakiego nie znali częstochowianie stał się trochę bardziej znany.

SAM_0008 SAM_0011 SAM_0014 SAM_0016 SAM_0025 SAM_0027 SAM_0033 SAM_0035 SAM_0040 SAM_0042 SAM_0051