Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie w Częstochowie

Niezwykłe wydarzenie muzyczne odbędzie się dzisiaj, 1 grudnia, w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. „Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie” czyli koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy będzie bez wątpienia gratką dla miłośników ich twórczości. W koncercie oprócz Piotra Nalepy wystąpią muzycy zespołu Nie-bo oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej. Skąd pomysł na taką formę przypomnienia dwójki wielkich muzyków oraz czy nie istniały obawy, że zostanie to nie najlepiej odebrane przez wielbicieli muzyki Breakout-u wyjaśnia Robert Lubera z zespołu Nie-bo:
– To długo za nami chodziło, ponieważ od dziesięciu lat gramy koncerty pamięci Miry i Tadeusza. W pewnym momencie zrozumieliśmy, że rozszerzenie tego o orkiestrę symfoniczną to jest nowa przestrzeń dla tej muzyki, dla tych pięknych piosenek.
Koncert „Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie” prezentowany był na wielu scenach w Polsce a także w Czechach, Austrii, Niemczech i USA. Wszędzie przyjmowany był niezwykle entuzjastycznie. Teraz czas na Częstochowę.

ZD