Poświatowska inspiruje – konkurs podsumowany

Kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Pamięci Haliny Poświatowskiej” została podsumowana w środę 30 września.

Konkurs odbywał się pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Jego celem było pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej oraz rozbudzenie zainteresowania poezją. O szczegółach mówi Zbigniew Myga, opiekun Domu Poezji Haliny Poświatowskiej i brat poetki:

– W tym roku było to chyba szczególnie trudne dlatego, że utwory, które zostały nam przedstawione, miały wyrównany poziom. Na jury spoczywała odpowiedzialność, żeby podejść do sprawy uczciwie i pewnych ludzi nie zniechęcić, a jednak tych, którzy się wyróżniają – wyłuskać z całego grona.

Komisja konkursowa w składzie: prof. Elżbieta Hurnik, prof. Katarzyna Janus, prof. Maria Nasińska, Beata Brodowicz-Szymanek, Barbara Łysak oraz Zbigniew Myga przyznali nagrody w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. Zostało przyznane tylko jedno pierwsze miejsce, w kategorii szkół podstawowych dla Martyny Matusiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Drugie miejsce przyznano Aleksandrze Orszulak oraz Wiktori Pisarskiej, trzecie zaś Marcelinie Balwierz i Beacie Chazy. W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwszego miejsca nie przyznano. Drugie miejsce otrzymały Dorota Jura i Urszula Mrózek, a trzecie Kornelia Ułamek oraz Sybilla Haśnik.