Premiery filmowe w OKF

okf pazdziernik

Od października Kino Studyjne „Iluzja” zaprasza na pięć premier filmowych. – Ponieważ we wrześniu odbywa się Festiwal Filmów Polskich w Gdyni, zazwyczaj w październiku staramy się pokazać kilka z tych filmów, które zostały nagrodzone albo spotkały się z dużym aplauzem publiczności. W październiku przedstawimy: „Chemię”, „Panie Dulskie”, „Intruza”, „11 minut” i „Obce niebo” – mówiła Iwona Kwincińska z Ośrodka Kultury Filmowej.
2 października odbędzie się pierwsza premiera – wyświetlony zostanie film Bartosza Prokopowicza „Chemia”. Opowiada on losy założycielki fundacji Rak’n’roll, Magdy Prokopowicz, zmarłej żony reżysera.
Premiery filmów „Panie Dulskie” i „Intruz” zaplanowano na 9 października. „Panie Dulskie” to luźna interpretacja „Moralności Pani Dulskiej” Zapolskiej. Reżyser Filip Bajon postanowił skonfrontować pojęcie dulszczyzny w trzech różnych pokoleniach. „Intruz” to film produkcji polsko-szwedzkiej. Dotyczy okrucieństwa w szkole i w domu, opowiada losy 17-letniego Johna, który wychodzi z poprawczaka.
23 października premiera filmu częstochowianina Dariusza Gajewskiego „Obce niebo”. Kolejny film ze Szwecją w tle. Opowieść o polskim małżeństwie, któremu szwedzkie służby opieki społecznej odbierają córkę.
Na 24 października przewidziano premierę „11 minut” Jerzego Skolimowskiego. Film został wybrany polskim kandydatem do Oscara.

DS

Tagged with