Profesjonalni amatorzy wracają na częstochowską scenę

Profesjonalni amatorzy wracają na scenę! 22 maja uczestnicy czteromiesięcznych warsztatów teatralnych dla dorosłych zagrali w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie dwa spektakle: „My w Teatrze” w reżyserii Marka Ślosarskiego i „Podróż na Wyspę Niebywalencję” w reżyserii Agnieszki Łopackiej. Publiczność przyjęła oba pokazy z wielkim entuzjazmem, dlatego w najbliższą środę 12 września zostaną one zagrane ponownie.

Z tego faktu bardzo cieszą się sami aktorzy. – Dla nas to była niespodzianka, ale bardzo się cieszymy. Dobrze czujemy się w naszej grupie warsztatowiczów, dogadujemy się i świetnie się bawimy – przyznaje Anna Wilk. Jak dodaje, warsztaty teatralne to bardzo cenne doświadczenie. – Można poznać wspaniałych ludzi, a także odkryć nową jakość siebie. Warsztaty uczą otwartości na innych. Pomagają też w poznawaniu swoich wad i pracy nad nimi.

Z powrotu na scenę cieszy się również Paulina Piasecka. – Są nowe emocje, ale jesteśmy trochę uspokojeni faktem, że poprzednie spektakle wypadły bardzo dobrze. Publiczność dopisała i była zachwycona. Liczymy, że podobnie będzie i tym razem. Jesteśmy nastawieni na dobrą zabawę. Paulina Piasecka chwali bardzo współpracę z aktorami – Markiem Ślosarskim i Agnieszką Łopacką. – To są fantastyczni ludzie. Bardzo mocno nas wspierają. Doszlifowują teraz pewne sprawy interpretacyjne, żebyśmy wypadli jeszcze lepiej.

Z mikrofonem Radia FIAT bardzo dyskretnie wybraliśmy się na jedną z prób, którą poprowadził dobrze znany częstochowskiej publiczności Marek Ślosarski. Powiedzieć, że podczas tej próby dużo się działo, to nic nie powiedzieć.

POSŁUCHAJ RELACJI Z PRÓBY

Pokazy warsztatowe „My w Teatrze” oraz „Podróż na Wyspę Niebywalencję” już w najbliższą środę 12 września o godz. 18.00 na scenie kameralnej częstochowskiego Teatru. Warsztatowiczom towarzyszyć będą muzycy: Andrzej Młodkowski i Krzysztof Niedźwiecki. Gościnnie wystąpią studenci Akademii Teatralnej: Piotr Kramer i Krzysztof Cybulski. Zapraszamy!

foto: Piotr Dłubak

tekst: Maciej Orman