Projekcja filmu „Po co jest koń” Witolda Szymczyka

DSCF3675

W częstochowskim Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” odbyła się wczoraj (15 grudnia) projekcja filmu dokumentalnego Witolda Szymczyka pt. „Po co jest koń”. Dokument opowiada o działalności Leszka Pilarskiego, wielkiego pasjonata koni, który w Złotym Potoku od 20 lat prowadzi stadninę koni. Ponad dwudziestominutowa projekcja pokazała widzom człowieka pełnego pasji, która jest zarazem sposobem na życie. Jak mówi sam autor, pomysł na ten film zrodził się nagle, właśnie podczas wizyty u Leszka Pilarskiego.

– Zrozumiałem, że w tym miejscu spotykają się siły przyrody, siły tego człowieka i siła legendy, którą można tutaj stworzyć – mówił twórca.

Po projekcji odbyło się spotkanie z autorem, które poprowadziła dziennikarka Radia Fiat – Aleksandra Mieczyńska. Film zebrał pozytywne opinie wśród zgromadzonej widowni, choć momentami zaskakiwał formą wyrazu.

Witold Szymczyk to polski scenarzysta, realizator oraz reżyser. Obecnie jest również wykładowca na Wydziale Sztuki Operatorskiej Łódzkiej Szkoły Filmowej.

PB

Tagged with