Aleksandra Kowalska wydała kolejny tomik

Promocja tomiku wierszy „Polana dwojga” autorstwa Aleksandry Kowalskiej odbędzie się w środę (30 maja) w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Początek o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Elżbieta Hurnik.

„Dla mnie malarstwo, słowo i muzyka stanowią integralną całość.” – podkreśla autorka, Aleksandra Kowalska.

Tomik „Polana dwojga” poświęcony jest miłości. Składa się z trzech części: Obietnica, Sacrum, Turkusowa. Cały tomik powstał pod opieką prof. dr hab. Elżbiety Hurnik, a słowo wstępu do niego napisał ks. dr Jarosław Grabowski. Okładka tomiku przedstawia obraz „Polana dwojga” autorstwa Aleksandry Kowalskiej.

„Utwory opowiadają o pięknych, ale i trudnych chwilach z przeszłości. Bez względu na wszystko, powinniśmy dzielić się miłością i uśmiechem z innymi. Istotą jest skupianie się na pozytywnych aspektach także, tych negatywnych doświadczeń. To właśnie chciałabym przekazać publiczności swoją twórczością” – podkreśla artystka.

Inspirację dla artystki stanowią przede wszystkim własne doświadczenia życiowe, istotną rolę w jej twórczości odgrywa także natura. Przejawia się to we wszystkich działaniach twórczych, których podejmuje się artystka. Wśród nich widoczne jest zamiłowanie autorki do muzyki. To właśnie podczas wieczoru oprócz promocji tomiku wierszy, będzie można posłuchać twórczości zespołu „Impast”, który powstał z inicjatywy Aleksandry Kowalskiej, w 2015 roku. Nazwa grupy „Impast” związana jest z techniką stosowaną w malarstwie, polegającą na nakładaniu farby grubą, wypukłą warstwą przy użyciu pędzla lub szpachli, którą w swojej twórczości malarskiej wykorzystuje założycielka zespołu. Na przełomie 2018/2019 roku zespół planuje wydanie płyty „Pacierz na dobranoc”. „Impast” ma także w planach wydanie książki, w której znajdą się teksty do utworów grupy, opatrzone komentarzem Romana Kowalskiego oraz zawierające informacje o historii zespołu.

Skład zespołu tworzą:

– Aleksandra Kowalska: teksty, muzyka, wokal, gitara klasyczna,

– Artur Broncel: aranżacja, instrumenty klawiszowe,

– Michalina Putek: skrzypce, wokal,

– Magdalena Michalak: wokal, fotografia,

– Roman Kowalski: instrumenty perkusyjne,

– Arkadiusz Możdżeń: gitara akustyczna,

– Marcin Myga: gitara akustyczna-basowa, elektryczna-basowa,

– Bartosz Sadlej: gitara akustyczna, elektryczna.

Aleksandra Kowalska – należy do Związku Polskich Artystów Plastyków; posiada w swoim dorobku artystycznym liczne wystawy w kraju i za granicą; uprawia malarstwo, grafikę i rysunek, a także zajmuje się projektowaniem graficznym. Poetka: w 2015 roku wydała swój tomik wierszy „W objęciach Boga – miniatury szpitalne”. Była chórzystka COLLEGIUM CANTORUM, obecnego Chóru Filharmonii Częstochowskiej. Należy do Stowarzyszenia Muzealników Polskich, pracuje w Muzeum Regionalnym im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku. Ponadto należy do charyzmatycznego ruchu katolickiego Odnowy w Duchu Świętym, wspólnota Miriam (Częstochowa).