Propozycje na wrzesień: repertuar Ośrodka Kultury Filmowej

okf

Ośrodek Kultury Filmowej „Iluzja” w Częstochowie proponuje bogaty repertuar filmów. Wrzesień jest miesiącem – w pewnym aspekcie – przełomowym. Dla jednych oznacza on koniec odpoczynku od szkoły lub pracy, dla innych z kolei – sezon nowych propozycji kulturalnych. Dla drugiej grupy miłą niespodziankę szykuje właśnie kino studyjne „Iluzja”.
– W związku z końcem wakacji repertuar w Ośrodku Kultury Filmowej jest bardziej ambitny, choć „lekkich” propozycji również nie zabraknie. Zaczynamy od filmu familijnego dla całej rodziny w 3D – „Mały książę”. Kolejną z propozycji jest obraz „Żyć nie umierać”, który traktuje o życiu Tadeusza Szymkowa i jego zmaganiach z chorobą. Alternatywę dla wymienionych filmów stanowić może film „Love” – wylicza Iwona Kwincińska, kierownik kina studyjnego OKF.
Częstochowski Ośrodek Kultury Filmowej zaprasza także na wydarzenie na skalę europejską, jakim jest XII Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, który jest organizowany w naszym mieście po raz kolejny. Widowisko stanowi prezentację filmów poświęconych osobom niepełnosprawnym. Impreza, na którą wstęp jest wolny, odbędzie się 9 i 10 września.
Wrześniowe propozycje OKF-u stanowić będą zachętę do pojawienia się w placówce również dla miłośników twórczości Amy Winehouse.
– Będziemy powtarzać film „Amy”, stanowiący biografię Amy Winehouse. Dzieło cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród widzów. W związku z tym, że prezentowany był on w okresie wakacyjnym, otrzymywaliśmy wiele próśb o powtórzenie go już po sezonie letnim. Ponowne projekcje filmu odbywać będą się od 11 do 17 września – informuje Kwincińska.
Od 14 do 19 września o Nagrodę Złote Lwy rywalizować będą na (jubileuszowym) Festiwalu Filmowym w Gdyni najciekawsze rodzime filmy. Iwona Kwincińska podkreśla znaczenie przeglądu również dla załogi częstochowskiego OKF-u:
– Dla nas jest to bardzo ważny festiwal, bowiem w jednym miejscu można obejrzeć najbardziej istotną część kinematografii polskiej. Zważywszy na fakt, że jesteśmy kinem prezentującym głównie kinematografię polską oraz europejską, zależy nam na wcześniejszym zapoznaniu się z wyświetlanymi na Festiwalu Filmowym w Gdyni dziełami.
Warto szczegółowo zapoznać się z bogatym repertuarem filmowym OKF-u, bowiem każdy znajdzie w nim coś, co zachęci go do pojawienia w kinie studyjnym „Iluzja”.

Paulina Izdebska