Przygotowania do 15. Nocy Kulturalnej

Noc Kulturalna to wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście. Mnogość imprez związanych z różnymi dziedzinami sztuki powoduje, że każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Dodatkowym atutem jest to, że wszystkie odbywają się w ciągu jednego popołudnia i nocy. O przygotowaniach do kolejnej, piętnastej Nocy Kulturalnej, opowiedział dyrektor OPK Gaude Mater, Robert Jasiak:
– Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń dla wolontariuszy, ale jeżeli ktoś chciałby pomóc przy realizacji Nocy Kulturalnej, to oczywiście zapraszamy. Teraz trwa nabór wniosków dla instytucji kultury i wszystkich podmiotów sektora prywatnego i przedsiębiorców. Czekamy na ich pomysły, na ich wnioski, żeby to oni zrobili z nami Noc Kulturalną, bo to jest impreza interdyscyplinarna z różnych dziedzin sztuki.
Noc Kulturalna kierowana jest głównie do mieszkańców Częstochowy i regionu. Formuła wydarzenia okazała się być tak ciekawa, że została podchwycona przez inne miasta. Podobne do Nocy Kulturalnej projekty realizują na przykład Lublin czy Wrocław.

ZD