Reggae On: fale dobrych emocji

reggae_00

Wraz ze słoneczną aurą, reggae opanowuje Częstochowę. Już dziś startuje czwarta edycja festiwalu Reggae On, a wraz z nią wydarzenia pełne pozytywnej energii.

W ostatnich dniach kultura reggae ze wzmożoną siłą rozprzestrzenia się po mieście. Najpierw za sprawą projekcji filmu dokumentalnego „Żywe drzewo”, częstochowianie poznali historię powstania i rozwoju jamajskiego nurtu. Teraz będą mogli dać ponieść się fali energetyzujących brzmień reggae wraz z formacjami z całego świata.

Festiwal Reggae On łączy klimat sceny klubowej z żywiołowością koncertów plenerowych. Pierwszego dnia imprezy, w Teatr from Poland zaczyna się klubowa Dub Arena, a wraz z nią festiwal soundsystemów. Wystąpi między innymi częstochowski Rise Up!, Mystic Dubs z Warszawy, Du3Normal z Budapesztu.

W sobotę o godzinie 18.00, w Amfitearze na Promenadzie im. Czesława Niemena startuje impreza plenerowa. W programie występy grup Tabu i belgijskiej Antwerp Gipsy-Ska Orkestra, a o 20.00 rusza koncert główny, którego gwiazdą jest Habakuk i Przyjaciele. Z okazji 25-lecia, częstochowski zespół zaprosił szereg różnorodnych gwiazd. Z Habakukiem świętować będą m.in. Renata Przemyk, Wojtek Mazolewski, Jacek Karolewski, Monika Biczysko z formacji Bakshish, Maciek Kurowicki z Hurtu. Nie zabraknie artystów z różnych stron świata, w tym muzyków prosto z Jamajki.

Sobotni wieczór to także drugi dzień soundsystemowego grania w Teatr from Poland. Na Dub Arenie pojawią się soundystemy o europejskim pochodzeniu.

To już czwarta odsłona festiwalu Reggae On w Częstochowie. Impreza co roku cieszy się niesłabnącym powodzeniem, a kultura reggae przełamuje bariery i integruje ludzi z różnych stron, nie tylko geograficznych.

 

Program Reggae On 2015

Piątek, 17 lipca 2015 roku, godz. 21.00

Teatr From Poland – Dub Arena

Soundystem festiwal:

Rise up! (Częstochowa)

Mystic Dubs (Warszawa)

Du3Normal (Budapeszt)

Sobota, 18 lipca 2015 roku, godz. 18.00

Amfiteatr przy Promenadzie Czesława Niemena

godz. 17.50 rozpoczęcie festiwalu

godz. 18.00 Tabu

godz. 19.00 Antwerp Gipsy-Ska Orkestra (Belgia)

godz. 20.00 Habakuk i Przyjaciele

godz. 21.00 Zakończenie festiwalu

 

godz. 21.00 Teatr From Poland – Dub Arena

Soundsystem festiwal:

Bristol Sound (Wielka Brytania)

Roots Plague Sound System (Niemcy)

Jonah Dan (Wielka Brytania)

 

S.Wziątek

 

źródło: foto: czestochowa.pl