ROK zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Łatą – Wroną

rok zaprasza

W najbliższy poniedziałek, 7 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: „Świadomość kadru – peregrynacje fotograficzne”. Gościem spotkania zatytułowanego „Autoportret” będzie artysta fotografik, Katarzyna Łata – Wrona.

Katarzyna Łata-Wrona urodziła się 29 maja 1973 roku w Świętochłowicach. W latach 1994-1999 studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom uzyskała w 1999 roku z fotografii i projektowania graficznego w pracowni prof. Tomasza Jury oraz w katedrze grafiki warsztatowej u prof. Stanisława Kluski. Jest członkiem ZPAP i ZPAF.

Katzyna Łata – Wrona jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, kilkudziesięciu zbiorowych oraz happeningów fotograficznych. Jest też redaktorem książek fotograficznych, kuratorem wystaw i koordynatorem licznych projektów fotograficznych. Była jurorem wielu konkursów fotograficznych. Zajmuje się promocją i edukacją w zakresie fotografii. Współtworzy program warsztatów fotograficznych (www.fotowarsztaty.eu).

W 2010 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia twórcze i wkład w rozwój polaskiej kultury.

Jej prace oglądać można w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Fototece ZPAF w Warszawie, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, USA i w Polsce.

Początek poniedziałkowego spotkania w siedzibie ROK-u, przy ul. Ogińskiego 13A w Częstochowie o godz. 19-ej.

Tagged with