Rozstrzygnięcie Cyberfoto 2017

 

Jubileuszowy XX Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji „Cyberfoto 2017” przeszedł do historii. W piątek 28 kwietnia w Regionalnym Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej, podczas którego wręczono nagrody laureatom konkursu oraz wyróżnionym.

Na konkurs nadesłano 280 prac 60 autorów. Do wystawy zakwalifikowano 87 prac 36 autorów.

Jury w składzie: przewodniczący – Krzysztof Jurecki, członkowie: Krzysztof Zając, Arkadiusz Ławrywianiec i Sławomir Jodłowski przyznało następujące nagrody:

I nagroda – Patrycja Pawęzowska z Będzina za pracę „Zwiastun 1”

II nagroda – Magdalena Samborska z Pabianic za cykl prac „Mitologie domowe”

III nagroda – Marzena Kolarz z Krakowa za cykl „O chorobie. Modlitwa o zdrowie”

Wyróżnienia – Mirosław Iskra ze Stalowej Woli za cykl „Przyszłość”, „Przeszłość”, „Teraźniejszość”, Izabella Retkowska z Torunia za pracę „Matuzalem”, Jacek Szczerbaniewicz z Jeleniej Góry za cykl „Zakryte oczy”

Jury przyznało także wyróżnienie honorowe Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego dla Jolanty Krawiec z Bydgoszczy za cykl „Dreamland” oraz wyróżnienie honorowe Przewodniczącego Jury dla Konrada Chrzanowskiego z Warszawy za cykl „Wizualizując dźwięk”.

Na wystawę zakwalifikowały się także prace trojga częstochowskich artystów: Małgorzaty Kozakowskiej, Joanny Sidorowicz i Jarosława Dumańskiego.

AD