Sfotografują miasto smartfonami – Mobile Photo Trip w Częstochowie

17 listopada 2018 r. w Częstochowie odbędzie się kolejne z comiesięcznych spotkań fotografów mobilnych. Trzydziestu fotografów z całej Polski przejdzie przez miasto i sfotografuje je swoimi smartfonami.

Uczestnicy przejdą od budynku dworca kolejowego ulicą Piłsudskiego i dalej aleją NMP, zwiedzając po drodze najstarszy w mieście kościół św. Zygmunta i Stary Rynek. Sfotografują murale i wejdą na ratuszową wieżę. Planują odwiedzić Muzeum Beksińskiego i wstąpić do Muzeum Rud Żelaza. Nie ominą również Jasnej Góry. Podczas zwiedzania miasta powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych. Od grudnia 2018 do czerwca 2019 fotografowie będą kontynuować cykl spotkań i odwiedzą kolejno: Tychy, Wałbrzych, Opole, Świdnicę, Kłodzko, Gdynię, Zieloną Górę.

Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej. Mobilnej? Wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem [lokalnym fanem fotografii mobilnej] poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Poprzednie edycje pokazały, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie
instytucje.

Mobile Photo Trip ma też szerszy wymiar, nie tylko związany z naszym własnym rozwojem czy z promocją fotografii mobilnej. Jesteśmy Stowarzyszeniem zrzeszającym ludzi z pasją, którzy w swoich działaniach wciąż idą dalej. Z tej potrzeby nieustannego rozwoju zrodził się pomysł na organizację pierwszego w Polsce i prawdopodobnie w Europie festiwalu fotografii mobilnej “Yes I’m Mobile”, którego pierwsza edycja jest już za nami. Odbył się on we Wrocławiu i na kilka dni (21-23 września 2018 r.) zamienił to miasto w miejsce warsztatów, plenerów, prelekcji, dyskusji i wystaw. Sukces festiwalu sprawił, że już dziś planujemy jego kolejną edycję – piszą członkowie Stowarzyszenia Mobile Photo Trip.

W lutym 2017 Stowarzyszenie Mobile Photo Trip zostało uhonorowane tytułem Grand Prix 2016 w rankingu Event’s Award. Obecnie zespół liczy 19 osób.

źródło: informacja prasowa