Skrzypce Hubermana w Filharmonii Częstochowskiej

Filharmonia Częstochowska wzbogaciła się o nowy, niezwykle wartościowy instrument. Skrzypce, które wzbogacą instrumentarium filharmonii, należały do znakomitego wirtuoza Bronisława Hubermana. O tym wyjątkowym instrumencie mówi Magdalena Ziarkowska-Kołacka, koncertmistrz Filharmonii Częstochowskiej:
– Dyrektor Adam Klocek zakupił skrzypce Antoniazziego, włoski instrument, który należał do Bronisława Hubermana, czyli patrona naszej filharmonii. Jest to ogromny zaszczyt, że możemy mieć taki instrument. Pomoże nam to na pewno w propagowaniu postaci naszego patrona. Mam przyjemność grać na tych skrzypcach i muszę powiedzieć, że jest to niesamowite uczucie. Miałam już do czynienia z takimi instrumentami, więc stresu nie ma, jest natomiast ogromna przyjemność. jest to instrument bardzo inspirujący.
Według informacji uzyskanych w filharmonii, skrzypce będą pojawiać się na koncertach symfonicznych. Mamy nadzieję, że już na stałe zagoszczą w orkiestrze Filharmonii im. Bronisława Hubermana, przypominając nam o genialnym skrzypku, światowej sławy artyście urodzonym w Częstochowie.

ZD