Spotkanie autorskie z Katarzyną Pisarską

DSCF3665

Katarzyna Pisarska, blogerka i miłośniczka zwierząt, a także prowadząca serial „Psie adopcje” w telewizji TTV, spotkała się wczoraj (15 grudnia) ze swoimi czytelnikami w Bibliotece Głównej w Częstochowie, aby promować swoją najnowszą książkę pt. „Wiedziałam, że tak będzie”. Fabuła książki opowiada o przyjaźni dwóch kobiet – Laury i Weroniki, które udają się w podróż do Włoch, po odbiór wygranej w loterii w wysokości 17 milionów euro. W pewnym momencie jednak gubią kupon co jest jedynie przedsmakiem przygód jakie czekają obie bohaterki, ale o tym oczywiście można się przekonać jedynie sięgając po książkę „Wiedziałam, że tak będzie.”

Wizyta Katarzyny Pisarskiej w Częstochowie miała również drugi wymiar, związany z jej działalnością na rzecz zwierząt. Podczas jej spotkania autorskiego, wolontariusze Fundacji „SOS Animals” w Częstochowie zbierali karmę, obroże i smycze dla swoich podopiecznych, a sama Katarzyna Pisarska promowała społeczną akcję psich adopcji, której twarzą i główną postacią jest maskotka psa o imieniu Pocker. Zasada działania akcji jest prosta. Każdy, kto chce zabrać Pockera do szkoły, pracy czy na wakacje, musi spełnić dwa warunki: powiedzieć jednej osobie, że zwierzęta się adoptuje, a nie kupuje oraz uwiecznić to na zdjęciu.

W ciągu dwóch lat trwania akcji maskotka przebyła już około 250 tysięcy kilometrów, a o jej szczegółach można przeczytać na profilu facebookowym: Pocker The Polish Dogtrotter.

PB