Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

W środę 4 października do Częstochowy przyjechała autorka książek dla dzieci, m.in. cyklu książek o ryjówce Florce.

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel odbyło się w trzech filiach Biblioteki Publicznej – nr 14 przy ul. Norwida, nr 15 przy Okulickiego i nr 22 w Dźbowie przy ul. Rydla.

Autorka jest doktorem literaturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego, napisała wiele książek dla dzieci, pisze także teksty do podręczników i bajek terapeutycznych, słuchowisk, telewizyjnych wieczorynek. Współpracuje z miesięcznikiem „Dziecko”, dwutygodnikami „Świerszczyk” i „MIŚ”, a także Redakcją Dziecięcą Polskiego Radia BIS jako autorka bajek.

Pisarz to jest taka osoba, która nieustannie potyka się o inspirację. Staram się być uważna i je zbierać. Kiedyś byłam na spotkaniu w Bydgoszczy, gdzie poddeszły do mnie dwie dziewczynki: jedna miała na imię Fryderyka, druga – Faustyna. Były najlepszymi przyjaciółkami, jedna była wysoką blondynką, druga – niewielką brunetką. Te imiona tak mnie zainspirowały, że napisałam opowiadania o dwóch królewnach z dwóch zupełnie różnych światów, które jednak znajdują do siebie drogą – mówi autorka cyklu książek o Florce.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel jest laureatką prestiżowych wyróżnień, m.in. w Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, im. Kornela Makuszyńskiego oraz Polskiej Sekcji IBBY. Na co dzień mieszka w Gdańsku.