Świat roślin i minerałów, czyli o pracach Matyldy Ślosarskiej

Częstochowska artystka, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem i grafiką. W Galerii Dobrej Sztuki można przyjrzeć się jej najnowszym pracom.

Nowe obrazy nie mają tytułów i utrzymane są w minimalistycznej kolorystyce, w której dominuje gra czerni i bieli. Obrazy, mimo misternej konstrukcji, są przejrzyste i czytelne, a ich abstrakcyjny charakter prowokuje do eksploracji – od ogółu do szczegółu. Artystka przygląda się rzeczom, zwraca uwagę na detale i wnika w ich strukturę.

Swoją pasję Matylda Ślosarska rozwija już od wielu lat:

Bardzo chciałabym, żeby nadszedł taki moment, w którym pasja przerodziłaby się w coś naprawdę dużego. Staram się to robić, kiedy tylko mam wolną chwilę. Te obrazy już dobrych parę lat tworzę w zakamarkach i staram się gdzieś tam je na światło dzienne wystawiać tak, żeby odbiorca mógł tam odnaleźć coś swojego. To bardzo ciekawe, bo kiedy ja tworzę to wyobrażałam sobie coś innego i kreuje swoje światy. Skojarzenia są bardzo różne, ale rzeczywiście świat przyrody dominuje.

Wystawa prac Matyldy Ślosarskiej dostępna będzie do 27 lutego.

KF