To ostatnia niedziela? Nie! Ostatni czwartek w ramach Czwartkowych Wieczorów z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum

DSCF7155

Czwartkowy wieczór, 14 maja był ostatnim z cyklu Czwartkowych wieczorów z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Tym razem nosił tajemniczo brzmiący tytuł Koncert z niespodzianką. O niespodziance nie wiedział nawet sam dyrektor Filharmonii Ireneusz Kozyra: Nie wiem co przygotował dyrygent i chór. Jestem jednak przekonany, że publiczność będzie zadowolona jak zawsze. Mimo, że to ostatnie ze spotkań w głowie już pojawiają się nowe pomysły. Ufam, że ruszymy z kolejnymi spotkaniami. 

Jak podkreślał dyrygent Janusz Siadlak tytułowa niespodzianka może być interpretowana na dwa sposoby. Dla mnie niespodzianką jest, że Państwo tu są, mimo że nie wiecie czego się spodziewać. Dla Was niespodzianką jest to co dla Państwa przygotowaliśmy. 

W trakcie koncertu licznie zebrana publiczność miała okazję wysłuchać m.in. pieśni cerkiewnych, z którymi Collegium Cantorum dwukrotnie zdobywało I miejsce na Festiwalu. Za 2 tygodnie znów częstochowska publiczność może im tam kibicować.

DSCF7136 DSCF7138 DSCF7144 DSCF7149 DSCF7152