Trafia w serce – „Święty” akustycznie

Na co dzień występuje z zespołem Paragraf 64, w niedzielę, 6 sierpnia, z częstochowskimi muzykami – Maciej „Święty” Jankowski zaprezentował swoje utwory w wersji akustycznej a altanie parkowej podjasnogórskiego Parku Staszica. W towarzystwie gitary, klawiszy i instrumentów perkusyjnych jego muzyka nabrała zupełnie nowego brzmienia, choć sam Święty powtarza, że największą siłą tego projektu są tworzący go muzycy:

– Nie wiem, w czym tkwi siła, ale myślę, że składową są tu ludzie, którzy grają ze mną. To jest bardzo ważna sprawa. Są muzykami z Częstochowy. Wkładają w to swoje serce razem ze mną. Każdy z nich daje jakiś procent siebie i myślę, że dzięki temu to brzmi w ten sposób. Jest inne, delikatniejsze. Bardziej trafia w serce. Tak myślę.

Maciek Święty Jankowski koncertował w Częstochowie nie raz. Lubi tu grać, lubi tu też mieszkać. To właśnie w Częstochowie poznał wybrankę swego serca i tu też planuje przeprowadzić się na stałe:

– Czuję tutaj świetnie. Tutaj mieszka miłość mojego życia, Aneta, ja też tu będę mieszkał. Jeszcze chwilka. Już tu w sumie mieszkam, tylko jedną nogą na razie.

Projekt akustyczny, jaki Maciej Święty Jankowski stworzył z częstochowskimi muzykami ujrzy światło dzienne także w wersji studyjnej. Aktualnie trwają prace nad płytą.

SW