Tubis Trio w OPK Gaude Mater

Cykl JAZZtochowa rozpoczął się w roku 2018 od mocnego uderzenia. W sobotę 13 stycznia na scenie Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater wystąpił znany w jazzowym świecie zespół Tubis Trio. Muzycy zaprezentowali materiał ze swojej najnowszej płyty „The Truth”. Zespół wystąpił w składzie: Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas), Przemysław Pacan (perkusja)

Trio jazzowe powstało w 2004r. z inicjatywy łódzkiego pianisty Macieja Tubisa. Zespół wydał swoją pierwszą płytę z koncertu live z sali Robert Krieps Salle w stolicy Luksemburga, który odbył się 25 września 2008 roku. Krążek okazał się ogromnym sukcesem i został bardzo doceniony przez m.in. media londyńskie i nowojorskie.

– Nasza najnowsza płyta powstawała bardzo naturalnie, stąd też tytuł „Prawda”. Mocno wierzę, że taki prawdziwy przekaz i brak kombinowania trafia do ludzi i myślę, że dzisiejszy koncert też to pokazał. Publiczność czuje tą koncertową energię, której nie jesteśmy w stanie oddać na nagraniach. Stawiam w swoich kompozycjach na melodyjność, bo chciałbym żeby nasza muzyka mogła być dobrze odbierana przez szeroką publiczność. Oczywiście w czasie koncertów mamy też czas na bardziej skomplikowane, politonalne fragmenty, ale staramy się to ubrać w odpowiednią ilość energii żeby każdemu mogło się to podobać – mówił Maciej Tubis, założyciel trio.

Tubis Trio to jazz dla każdego – takie zdanie chyba najlepiej opisuje twórczość tej trójki. Zespół ma jeszcze w terminarzu sporo koncertów na najbliższe miesiące, ale muzycy podkreślają, że już mają pomysły na kolejny krążek. Podczas sobotniego koncertu mogliśmy nawet usłyszeć jeden z utworów, który ma się znaleźć na najbliższej płycie Tubis Trio.