Urodzinowy koncert HABAKUKA

23Habakuk to nasz częstochowski zespół eksportowy. Zaczynali w 1990 roku, od tamtego czasu przez zespół przewinęło się kilkudziesięciu muzyków. Pierwszy album „Mniam mniam rege!”, wydany w 1999 roku, uważany jest za jedną z najważniejszych płyt polskiego reggae, zaś piosenka „Rasta Trans” uchodzi za nieoficjalny hymn tej sceny.
W 2011 roku nakładem wytwórni Mystic Production ukazał się ostatni album zespołu Habakuk pt. „Sztuka Ulotna”. „Słoik”, „Kryzys” czy „Bob Marley” to tylko kilka utworów, które z tej płyty często gościły na radiowych falach. Teraz zespół przygotowuje album z zaprzyjaźnionym zespołem wokalnym Kalokagathos.
Wcześniejsze lata były dla Habakuk bardzo pracowite i owocne. Na przykład szerokim echem odbił się „A ty siej…” – album z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w wersji reggae. Częstochowska grupa supportowała zagraniczne gwiazdy, współpracowała z brytyjską sceną muzyczną. W ich muzyce obok elementów reggae, które były przewodnie, można było odnaleźć akcenty dub, rock, elektroniki.
Habakuk zawsze stawiał na hasło „Family Front”. Często zapraszał do swoich projektów zaprzyjaźnionych artystów. Wyraz temu dał na płycie wydanej w 2009 roku. Znalazły się tam nowe wersje starszych riddimów zespołu.

źródło: http://cgk.czestochowa.pl