W poszukiwaniu różnych stanów piękna

W poszukiwaniu różnych stanów piękna” – to tytuł wystawy Janusza „Jano” Mielczarka prezentującej fotografie z lat 1960-2018. Wernisaż wystawy odbył się w sobotę, 15 grudnia w Miejskiej Galerii Sztuki. Prace zaprezentowano w Sali Gobelinowej. Większość prac to portrety. Wśród nich znajdują  się  najważniejsze i najwyżej artystycznie oceniane – Jerzego Dudy-Gracza czy Mariana Michalika. Znajdują się też  portrety zwyczajnych ludzi, pełne ciepła i życzliwych emocji.

 – Większość prac to rzeczywiście portrety, bo ja po prostu kocham fotografować ludzi. Jest to moja wystawa benefisowa, bo obejmująca lata 1960 – 2018. Taki poważniejszy okres fotografowania rozpoczął się właśnie od roku 1960, choć wcześniej też fotografowałem –  mówi autor prac Janusz Mielczarek.

Janusz „Jano” Mielczarek to fotografik, autor zbiorów opowiadań, laureat nagród artystycznych i literackich, autor sztuk teatralnych, animator kultury, pomysłodawca i wieloletni kurator Międzynarodowego Salonu „Martwa Natura w Fotografii”.

PNP