„W Tobie moc” – debiutancki krążek 77 FM Formacji z mocą

Dobrze znany słuchaczom Radia FIAT zespół 77 FM Formacja z mocą przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty.

O nadziejach z tym związanych oraz o samej płycie opowiadają członkowie zespołu. – Mam nadzieję, że płyta się spodoba, bo włożyliśmy w nią całe serce – przyznaje Rafał Jasiński. – Słuchając płyty, można się i pomodlić, i zadumać, i mam nadzieję nawrócić – dodaje Renata Lis. – Na krążku znalazło się wiele ciekawych i różnorodnych kompozycji. Pracy rzeczywiście było dużo, bo oprócz wokali solowych w nagraniach uczestniczył też chór, kwartet smyczkowy i instrumenty dęte. Chcieliśmy to wszystko zrobić z wielką pompą, bo wychodzimy z założenia, że Panu Bogu należą się rzeczy najlepsze – mówi z uśmiechem Renata Lis.

Jak podkreśla Rafał Jasiński, najważniejszym elementem utworów, które znalazły się na płycie, jest tekst, który niejednokrotnie przybiera formę modlitwy:

– Bardzo istotne jest to, że teksty utworów niosą konkretny przekaz. Zapraszamy do tego, żeby wsłuchać się w modlitwę, która jest zawarta w tekście. Często wyraża ona osobiste przeżycia i przemyślenia autorów. Warto zasłuchać się w muzykę, ale rozważając przede wszystkim tekst.

Renata Lis i Rafał Jasiński podziękowali również wszystkim, którzy przyczynili się do wydania pierwszej płyty przez zespół 77 FM Formacja z mocą:

– Radio FIAT miało bardzo duży wkład w powstanie tej płyty. Dyrektor rozgłośni, ks. Piotr Zaborski, to nasz dobrodziej, pomysłodawca i wizjoner. To on zapoczątkował tę myśl, żeby utrwalić nasz śpiew na płycie i my poszliśmy za tym pomysłem. Dziękujemy ks. abp. Wacławowi Depo, który w nas uwierzył i który nam błogosławi. Dziękujemy też wszystkim ludziom dobrej woli, którzy się za nas modlą. Dzięki nim wiemy, że to, co robimy, ma sens.

Debiutancki krążek zespołu 77 FM Formacja z mocą nosi tytuł „W Tobie moc” i ukaże się 3 października.

Maciej Orman