Warsztaty muzyczne z Tomaszem Drozdkiem

Przeróżne kompozycje można było usłyszeć w trakcie warsztatów muzycznych w Artystycznym Przedszkolu Olka Klepacza w Częstochowie. Prowadzącym, a zarazem gościem specjalnym spotkania był Tomasz Drozdek, muzyk zespołu Tulia oraz laureat 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Spotkanie było zorganizowane dla najmłodszych.

– Dzisiaj w przedszkolu w Klepaczówce odbył się pokaz nietypowych instrumentów z całego świata. Zajmuję się na co dzień kolekcjonowaniem tych instrumentów i uczę się na nich grać. Przede wszystkim działam artystycznie i występuję w różnych projektach muzycznych. Zdarza się też, że jestem zapraszany, aby przeprowadzać warsztaty i pokazy. Dzieci mogły usłyszeć takie instrumenty jak: lira korbowa, fujary pasterskie, piszczałki wielkopostne i wiele, wiele innych… Próbowaliśmy wspólnie pomuzykować, a najmłodsi mieli możliwość dotknąć instrumentów. Warsztaty takie mają zachęcić dzieci do muzyki.

Sam dyrektor ośrodka muzycznego Aleksander Klepacz nie szczędził komplementów pod adresem artysty:

– Tomek Drozdek jest bez wątpienia świetnym artystą, instrumentalistą i wspaniałym człowiekiem. Ma w sobie aurę, która emanuje dobrą energią. Dzisiaj nasze dzieci miały okazję się o tym przekonać.

Przedstawienie trwało blisko godzinę.

BNO