Warsztaty muzyki dawnej z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”

slask

Już od wtorku (4 sierpnia) w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie trwają warsztaty muzyki barokowej przygotowane przez Arcadia Music Academy. Zajęcia odbywają się w ramach Letniej Szkoły Artystycznej.
Warsztaty muzyki dawnej prowadzone są przez czterech muzyków – ekspertów specjalizujących się w repertuarze barokowym: Enrique Gómez-Cabrero Fernández (skrzypce barokowe, grupa smyczkowa), Romeo Ciuffa (flet i zespół instrumentów dętych), Jan Čižmár (teorba, lutnia i basso continuo) i Marco Vitale (reżyser, prowadzący grupę wokalną i basso continuo).
Do 11 sierpnia uczestnicy warsztatów z Hiszpanii, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Czech i Niemiec doskonalić będą swój warsztat pracy nad tekstem, artykulacją, intonacją i retoryką. W trakcie trwania zajęć odbędą się dwa koncerty. Podczas pierwszego, który odbędzie się w niedzielę o godz. 21.00 w Kameralnej Sali Koncertowej, wystąpią pedagodzy. Drugi będzie już dziełem miłośników muzyki biorących udział w warsztatach – ten odbędzie się 11 sierpnia o godz. 19.00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.