Warsztaty teatralne dla młodzieży

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie po raz kolejny organizuje warsztaty teatralne dla młodzieży. To doskonały moment, aby właśnie w ten sposób rozpocząć długo wyczekiwane ferie zimowe.

Interpretacja tekstu, improwizacja oraz podstawowe zadania aktorskie to tylko część programu warsztatów, przygotowanych przez Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Zajęcia odbędą się od 11 do 15 stycznia i poprowadzone zostaną przez aktorów Teatru częstochowskiego: Adama Hutyrę, Sebastiana Banaszczyka, Marka Ślosarskigo oraz Ewelinę Rucińską. W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 11 do 19 lat.

Na warsztaty teatralne zostało tylko 6 miejsc. Można zapisywać się telefonicznie, napisać maila na adres  ewa.oles@teatr-mickiewicza.pl , bądź przyjść do teatru.

Plan warsztatów został dostosowany do różnych grup wiekowych oraz do poziomu zaawansowania uczestników warsztatów.

– Młodzież ta od 15 do 19 roku życia ma teksty nieco poważniejsze, które są poddane analizie i służą jako scenariusz do mini spektakli teatralnych, które organizujemy w obrębie warsztatów. Tematyka jest ta sama dla jednej i dla drugiej grupy wiekowej.-
dodaje Ewa Oleś – sekretarz literacki teatru.

Uczestnikom warsztatów życzymy powodzenia !

Magdalena Rak

fot. Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie