„Werniks” i „Pstryk” – Jubileuszowa Wystawa Malarstwa i Fotografii

DSCF8230

8 maja o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż dorocznej X Wystawy Malarstwa i Fotografii grup „Werniks” i „Pstryk”. Jubileuszowy wernisaż będzie miał miejsce w Klubie Spółdzielczym CSM „Nasza Praca” przy ul. Broniewskiego 3 w Częstochowie.

– Pokazujemy prace, które są w naszym mniemaniu najlepsze, z całego roku – mówi Jerzy Klimczak z grupy „Werniks”. – Owszem, niektóre prace już były wcześniej pokazywane, bo to jest nasza trzecia wystawa w tym roku. Jedną mieliśmy w styczniu w Muzeum [Częstochowskim]. Bardzo pochlebne zebrała opinie. Druga wystawa była w Regionalnym Ośrodku Kultury. Tak samo spotkaliśmy się z wysoką oceną pracy.

Twórcy nie mieli narzuconego tematu pracy, ale wśród będą się wyróżniać kolaże. Nie jest to prosta forma wyrazu. – Trzeba mieć po prostu na kolaż pomysł – zaznacza Jerzy Klimczak. – Żeby był dobry trzeba mieć pomysł i wykonanie musi być precyzyjne.

Organizatorami wystawy są grupa plastyczna „Werniks” i grupa fotograficzna „Pstryk” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa przy Politechnice Częstochowskiej. Wystawa będzie czynna do 27 maja.

Krzysztof Rygalik