Wernisaż wystawy „Naczynia połączone” na UJD

„Naczynia połączone. Generacja 2019” to wystawa zbiorowa w ramach projektu Stowarzyszenia Yes, I can i grupy artystycznej ATINA.

Jest to międzypokoleniowa integracja artystyczna i kulturalna, bo to właśnie całe rodziny są autorami wystawy. Celem projektu jest m.in. pokazanie wrażliwości członków rodzin na sztukę własną i innych. Mówi Anita Grobelak z grupy artystycznej ATINA:

Jest to projekt, w którym dochodzi do zderzenia pokoleń: dziadków, rodziców, dzieci, a nawet wnuków wywodzących się z rodzin artystycznych, jak np. rodzina prof. Beaty Bebel-Karankiewicz i prof. Włodzimierza Karankiewicza, a także dr. Słoty.

Na wystawie będą pokazane prace nie tylko osób obecnie związanych z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie:

Pojawią się również twórcy, którzy niekoniecznie są związani z uczelnią, ale kiedyś na tej uczelni pracowali, m.in. Jolanta Winiszewska, rodzina dr. Mariana Panka. Są też rodziny, które kiedyś studiowały na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza, które być może rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką.

W projekcie bierze udział blisko czterdziestu uczestników, którzy ukażą spojrzenie częstochowskich artystycznych rodzin na sztukę. Wernisaż wystawy odbędzie się jutro o godzinie 18.00 w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego 14.

AK

źródło foto: ATINA galeria & centrum rozwoju