Winylowe i Muzyczne Delicje powracają!

W Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w czwartek będzie miało miejsce pierwsze w tym sezonie artystycznym spotkanie z muzyką, ale także z fotografią. W planie spotkania jest wernisaż zdjęć Zbigniewa Burdy, organizatora Winylowych i Muzycznych Delicji. O wystawie mówi dyrektor Gaude Mater, Tadeusz Piersiak:
– Zbigniew Burda powraca po wakacyjnej przerwie do realizacji swojego cyklu Winylowych i Muzycznych Delicji, ale łączy je z inauguracją swojej wystawy fotograficznej. Zbyszek pokaże zdjęcia o tematyce żydowskiej. Pokaże pamięć o tej społeczności, która została zaklęta w kamienie macewy na cmentarzu żydowskim. Jest to związane z kolejną rocznicą likwidacji częstochowskiego getta.
O tym, jaką muzykę będzie można usłyszeć, opowiada Zbigniew Burda:
– Obok mnie tym razem wystąpi Beata Młynarczyk. Będzie zaprezentowana płyta z nagraniem „Pictures at an Exhibition” zespołu ELP z London Philharmonic Orchestra. Pani Beata przedstawi nam postacie Mussorgskiego i Ravela. W drugiej części ja przedstawię państwu Rogera Watersa w solowej płycie z 1984 roku „Pros and Cons of Hitch Hiking”.
Spotkanie rozpocznie się w czwartek 14 września o godzinie 17:30 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater.
Na Winylowe i Muzyczne Delicje obowiązują zaproszenia.

KN