Wspólne kolędowanie w kościele św. Stanisława

Dzisiaj wieczorem w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Częstochowie zorganizowano przepiękny koncert, w którym profesjonalni śpiewacze i dziecięcia schola zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy. Energii i radości nie brakowało ani wykonawcom, ani publiczności! Wstęp był wolny.

Kolęda Skałka, to koncert organizowany od lat. Jego głównym elementem jest występ Scholi Dziecięcej, która jest swoistą wisienką na torcie. Schola jest bardzo liczna, dzieciaki pięknie śpiewają i tańczą, a co najważniejsze  bardzo chętnie występują na wszystkich uroczystościach. Jeśli chodzi o naszą parafię, cóż miejmy nadzieję, że za te 47 lat będzie to już tradycja” – opowiada jeden z organizatorów.

Już trzeci rok z rzędu kolęda ta odbywa się w murach kościoła św. Stanisława, tym razem jednak w jej przygotowaniu czynnie brali udział niemalże wszyscy parafianie. Dzięki wspólnej pracy duchownych i wiernych dziecięcy chór, przebrany za górali, zaprezentował zarówno klasyczne, jak i uwspółcześnione aranżacje znanych i lubianych kolęd. Wszystko ku uciesze publiczności, która przybyła niezwykle tłumnie, wypełniając cały kościół!

Na zakończenie wszyscy zebrani, zarówno goście jak i artyści, podzielili się wspólnie opłatkiem. Przypominało to, że ten koncert był jednocześnie modlitwą o dobroć i pokój tak wśród parafian, jak i wszystkich wiernych.