XVIII Przegląd Zespołów Teatralnych Szkół Średnich

W częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza rozpoczął się nabór zgłoszeń do XVIII Przeglądu Zespołów Teatralnych Szkół Średnich Regionu Częstochowskiego. Wydarzenie ma formę konkursu i od lat jest jedną z najważniejszych form prezentacji dorobku artystycznego młodych adeptów sztuki aktorskiej. Jak podkreśla przedstawiciel organizatorów Ewa Oleś, sekretarz literacki teatru, od tego roku przegląd staję się pełnoletnim:
– Przegląd obchodzi swoje osiemnaste urodziny. Dobrze się liczy, który to jest przegląd, bo rozpoczynaliśmy w 2000 roku i teraz jest osiemnasty. Przegląd to wydarzenie szczególne, bo spotkanie z młodymi ludźmi, z ich energią, zaangażowaniem, z talentem, który bardzo często mają i my możemy to zobaczyć, jest nie do przecenienia. To są bardzo fajne chwile. Przegląd rozpoczynamy 11 czerwca. Każdy spektakl to jest około pół godziny, wstęp jest oczywiście bezpłatny. Zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania spektakli.
Przegląd odbędzie się na Scenie Kameralnej Teatru Mickiewicza w Częstochowie 11 czerwca 2018 r. od godz. 10.00 do 16.00. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 17 czerwca na Scenie dużej, po spektaklu „Czechow: Żarty z życia” w reż. Andrzeja Bubienia. Spektakle oceniać będzie jury w składzie: Agata Pruchniewska – aktorka, Ewelina Rucińska – aktorka, Agnieszka Lipińska – teatrolog.

ZD