Zasmakuj muzyki

winylowe_delicje

Chociaż swoją świetność przeżywały w ubiegłym wieku, to i dziś nie brakuje ich miłośników i fanów. O czym mowa? O winylach, czyli płytach gramofonowych z zapisanym na nich spiralnie analogowym nagraniem dźwiękowym. O miłość do tego rodzaju płyt zapytaliśmy Zbigniewa Burdę, autora spotkań „Winylowe i muzyczne delicje” w OPK Gaude Mater:

– Miłość do winyli trwa już od lat młodzieńczych, kiedy to, mój tato zakupił mi gramofon. Wtedy słuchałem namiętnie Programu Trzeciego, Piotra Kaczkowskiego , Tomasza Beksińskiego i innych i miłość ta pozostała do dzisiaj.

28 wieczór winylowych i muzycznych delicji już jutro (17.03). Tym razem w jazzowym klimacie. O czym mówi autor spotkań, Zbigniew Burda:

– Spotkamy się z twórczością Manhattan Transfer, Wheather Report i z samym Milesem Davisem. Wszyscy zapewne znają wielki przebój Manhattan Transer „Chanson D’Amour”, ktyóry był grany w każdej stacji radiowej.  Po przerwie zagości nie kto inny, tylko sam Miles Davis i jego słynne od 1959 r. „Kind of Blue”. Jego płyta to arcydzieło jazzu.

Winylowe i muzyczne delicje mają swoich wiernych fanów. 28 już spotkanie odbędzie się jutro (17.03) o godz. 18.00 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater.

PKr