Znamy laureatów Konkursu Wokalnego im. Reszków

Koncertem Laureatów zakończył się w piątek 1 marca VI Konkurs Wokalny im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków. Wydarzenie jest uważane za jedno z ważniejszych w kalendarzu Filharmonii Częstochowskiej. O wyjątkowości konkursu im. Reszków mówi dyrektor artystyczny częstochowskiej filharmonii Adam Klocek:
– Konkurs ten ma dwie unikalne cechy. Jedna to taka, że to jest konkurs dla studiujących śpiewaków, a więc nie profesjonalistów. Dajemy studentom możliwość uczestnictwa w konkursie, co łączy się z drugą cechą unikalną, że jest to jeden z bardzo nielicznych konkursów w Polsce, który dysponuje orkiestrą.
Jury konkursowe w składzie: Izabela Kłosińska – Przewodnicząca Jury, Katarzyna Suska, Kałudi Kałudow, Tadeusz Pszonka oraz Adam Klocek miało niezwykle trudne zadanie. Ostatecznie laureatką pierwszej nagrody została Magda Miziołek:
– Jestem bardzo zaskoczona i niezwykle zaszczycona pierwszą nagrodą w tym konkursie. Naprawdę się nie spodziewałam. Dałam z siebie wszystko i w pierwszym i w drugim etapie i bardzo zależało mi na tym, żeby jak najlepiej się pokazać, ale wszystko było oczywiście w rękach jury. Jest mi naprawdę niezmiernie miło i bardzo się cieszę.
Laureatami kolejnych miejsc w konkursie zostali Wiktor Jankowski, Paweł Trojak i Ewa Menaszek, natomiast wyróżnienia otrzymały Paulina Rogóż oraz Mariana Poltorak.
Koncert uświetniły występy laureatów zeszłorocznej edycji konkursu im. Reszków: Hanny Okońskiej oraz Hongyu Chena.

ZD