95 lat Szkoły Podstawowej w Koninie

Jubileusz 95-lecia istnienia obchodziła w środę 14 czerwca Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Koninie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Wspólnie z nim Eucharystię sprawowali ks. Paweł Greń, proboszcz parafii i ks. Mariusz Trojanowski. Świątynia wypełniła się przedstawicielami władz samorządowych, uczniami szkoły, nauczycielami i lokalną społecznością, wśród której było wielu absolwentów szkoły. W wygłoszonej homilii abp Depo podkreślał rolę współdziałania Kościoła, rodziny i szkoły w wychowaniu młodych pokoleń w prawdzie i z zachowaniem chrześcijańskich wartości.
Po Mszy św. wszyscy przemaszerowali do sali widowiskowej OSP w Koninie, gdzie odbyła się część artystyczna wydarzenia. Nie zabrakło występów dzieci i nauczycieli, wspólnego śpiewania i przypominania historii szkoły. Przedstawiciele władz i firm współpracujących ze szkołą oraz lokalnych środowisk złożyli na ręce dyrektor szkoły, Bożeny Lasak, gratulacje i życzenia dalszej tak owocnej pracy.
Wydarzenie zakończyło się przekazaniem podziękowań w imieniu całej społeczności szkolnej tym osobom, instytucjom i firmom, które wspierają placówkę w różnych przedsięwzięciach. Podziękowania skierowano również do abp. Wacława Depo i proboszcza ks. Pawła Grenia za opiekę duchową i modlitwę.

ZD